II Noc Bibliotek za nami

W miniona sobotę odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, do której również włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Turku.

Przygotowanie tegorocznej edycji Nocy Bibliotek było nie lada wyzwaniem dla turkowskich bibliotekarzy. W tym roku zaproszony został Krzysztof Daukszewicz, znany jak polski satyryk, felietonista, tekściarz, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Występ satyryka przeciągnął ogromną rzeszę publiczności. Podczas występu zakupić można było najnowszą książkę artysty „Tuskoland”. Po spotkaniu zdobyć można było autograf felietonisty oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Kolejną z atrakcji było możliwość obejrzenia oraz skorzystania z Warsztatów czerpania papieru prowadzone przez instruktorów firmy „ModraSova” z Inowrocławia. Własnoręcznie można było wykonać papier, nauczyć się barwienia metodą japońską oraz skorzystać z warsztatów pisania gęsim piórem.

Uwieńczeniem Nocy Bibliotek było spotkanie z Jarosławem Klonowski – lokalnym pisarzem, który omawiał twórczość Lovecrafta. Prelekcja połączona była z projekcją filmu „Necronomicon”.

Oprócz głównych atrakcji każdy z działów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku przygotował swoje własne atrakcje dla czytelników, takie jak: darmowy zapis, noc bez kar, wielka wymiana książek, loteria z nagrodami, nocne komputerogranie, wystawa cymeliów i kronik, nocne zawody książkowe, projekcja filmu dla dzieci „Magiczne drzewo” oraz wystawy Dokumentów Życia Społecznego oraz fotografii.