Jack Burlay w turkowskiej Bibliotece

O swojej książce „Mutacje, czyli ewolucja” we wtorkowe popołudnie, 22 stycznia, opowiadał podczas spotkania autorskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku Jacek Pęczak vel Jack Burlay – autor science fiction i kryminałów.

Jacek Pęczak to autor SF i kryminałów, piszący pod pseudonimem Jack Burlay. Jak sam o sobie mówi nie czuje się pisarzem, lecz rejestratorem wyobraźni. Przez wiele lat pisał do szuflady, traktując swoje pisanie jako hobby. Zachęcony przez osoby, które poznały jego twórczość postanowił ją ujawnić, z nadzieją na pozytywne opinie czytelników. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się między innymi, jak u niego wygląda proces twórczy. Autor skupił się przede wszystkim na swojej książce – „Mutacje, czyli ewolucja” – zbiorze opowiadań z nurtu, jak sam definiuje, fantastyki proekologicznej. Burlay z żartem i przekorą przedstawia w niej kilka wersji swojego świata SF – świata zwierząt inteligentnych. Autor poinformował również, że jego książka została przetłumaczona na język angielski i jest dostępna jako e-book w Google Play na całym świecie.

Na zakończenie Burlay przeczytał fragmenty kryminału „Zemsta zza grobu”, który już wkrótce zostanie wydany. Prezentowane fragmenty nowej książki wzbudziły duże zainteresowanie zgromadzonych. Nie obyło się również bez autografów i pamiątkowych fotografii z autorem oraz zakupionymi egzemplarzami książki.

Spotkanie było rozpoczęciem kolejnego semestru funkcjonującego w Bibliotece od 2008 roku Programu 50+. W tym półroczu przed Seniorami jeszcze między innymi prelekcje dotyczące nazw sklepów w Turku, żywności ekologicznej, czy życia w czasach pierwszych Piastów. W marcu, z okazji Dnia Kobiet, będą mogli wysłuchać koncertu Moniki Janiszewskiej „Cztery Damy”. Na zakończenie semestru zaś spotkają się z podróżnikiem, Sebastianem Bielakiem, który przybliży im mityczną Krainę Ducha Gór – Karkonosze.

Poza wykładami w ramach Programu funkcjonują Dyskusyjny Klub Książki, Biblioteczny Klub Filmowy i Warsztaty rękodzieła. Seniorzy uczęszczają również na kurs komputerowy, kurs języka angielskiego oraz uczestniczą w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” realizowanej w ramach współpracy Biblioteki z turkowskimi przedszkolami.

Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie! 5 lutego o godz. 17.00 będziemy gościć Sokolnika z prelekcją dotyczącą historii oraz współczesności sokolnictwa.