Jedna karta, wiele możliwości

Powiększ obraz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku spieszy ze wspaniałą wiadomością dla Czytelników! Na podstawie naszej karty bibliotecznej można już korzystać ze zbiorów i usług we wszystkich naszych placówkach!

Czytelnicy, którzy otrzymają kartę biblioteczną w jednej z placówek funkcjonujących na terenie miasta są uprawnieni do korzystania ze wszystkich pozostałych bez dodatkowych formalności. Karty biblioteczne można założyć w Wypożyczalni dla dorosłych i młodzieży od lat 16 oraz w Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży do lat 16 w siedzibie głównej MBP, przy ul. Dworcowej 5; w Filii nr 2, przy ul. Spółdzielców 4 oraz Filii nr 4, przy ul. P.O.W. 3 A.

W siedzibie głównej Biblioteki funkcjonują następujące działy: Wypożyczalnia dla dorosłych i młodzieży od lat 16, gdzie znajduje się bogaty księgozbiór – od literatury pięknej, po lektury szkolne i podręczniki akademickie; Czytelnia Książek, Czasopism i Zbiorów Regionalnych, w której można skorzystać z literatury popularnonaukowej (zarówno na miejscu, jak i w ramach wypożyczeń krótkoterminowych), czasopism bieżących i z lat poprzednich oraz zbiorów dotyczących miasta, powiatu tureckiego i Wielkopolski; Pracownia Komputerowa i Wypożyczalnia Zbiorów Multimedialnych, udostępniająca 8 komputerów z dostępem do Internetu oraz bogaty zasób woluminów specjalnych – filmów, programów edukacyjnych, gier; Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży do lat 16, w której młodzi Czytelnicy znajdą zbiory z zakresu literatury pięknej polskiej i obcej dla dzieci i młodzieży, popularnonaukowej oraz lektur szkolnych; Piwnica Talentów, która udostępnia i organizuje dzieciom i młodzieży liczne gry planszowe, warsztaty rękodzielnicze, zajęcia interaktywne, literackie, edukacyjne itp.  W obu bibliotecznych filiach znaleźć można literaturę piękną i popularnonaukową zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży. Oferujemy również szeroki wachlarz zajęć kulturalno-edukacyjnych dla dzieci, dorosłych oraz Seniorów. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą!