Już w piątek spotkanie z Marcinem Mellerem

Powiększ obraz

Już w najbliższy piątek, 11 grudnia, o godz. 18.00 na profilu facebookowym biblioteki (www.facebook.pl/biblioteka.turek) odbędzie się spotkanie z dziennikarze i felietonistą Marcinem Mellerem. Będzie to już ostatnie spotkanie z cyklu „ Dobry wieczór z książką”, który jest elementem projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi.”

Marcin Meller ‒ dziennikarz, felietonista, znana osobowość telewizyjna, ale także popularyzator Gruzji w Polsce będzie gościem wirtualnego spotkania zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku. Już w najbliższy piątek, o godzinie 18.00 na profilu facebookowym miejskiej biblioteki, będzie można wziąć udział w niezwykłej rozmowie, zadając pytania w formie komentarza bezpośrednio pod transmisją.  

Gość piątkowego spotkania w latach 1991 ‒ 2003 był reporterem „Polityki”, gdzie jako jej wysłannik po raz pierwszy trafił do Gruzji. Opisywał także konflikty w Iranie, Czeczenii, byłej Jugosławii i w Afryce, w której spędził w sumie dwa lata. W latach 2000 ‒ 2002 prowadził pierwszy w Polsce reality show „Agent”, a od 2005 do 2008 był prowadzącym program „Dzień Dobry TVN”.

Marcin Meller był także redaktorem naczelnym „Playboya” a od roku 2009 na antenie TVN24 prowadzi sobotni magazyn kulturalny „Drugie śniadanie mistrzów”. Ma na swoim koncie także  zbiory felietonów „Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe” (2013) „Sprzedawca arbuzów” (2016) oraz ”Nietoperz i suszone cytryny” . Z żoną, Anną Dziewitt-Meller napisał  najsłynniejszą w Polsce książkę popularyzującej Gruzję „Gaumardżos” (2011).

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w spotkaniu (www.facebook.pl/biblioteka.turek)

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.