Lokalni bohaterowie i super nagrody – kolejna gra miejska już gotowa

Chcesz zdobyć super nagrody – tablet, smartband, słuchawki bezprzewodowe, a przy okazji dowiedzieć się ciekawych informacji o lokalnych bohaterach? Weź udział w mobilnej grze miejskiej „Śladami lokalnych bohaterów”, której premiera odbędzie się 27 października (czwartek). Aby wziąć w niej udział wystarczy w dniu premiery pobrać na swój telefon darmową aplikację ACTION TRACK. O godz. 17.00 na miejscu startu czyli przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Dworcowa 5) udostępniony zostanie kod QR, który umożliwi rozpoczęcie rozgrywki. Do udziału we wspólnej zabawie zapraszają Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku wraz z partnerami.

Kim są turkowscy lokalni bohaterowie? Co takiego zrobili, że warto dziś o nich pamiętać? Jakie kryją tajemnice? Odpowiedź na te pytania otrzyma każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w mobilnej grze miejskiej „Śladami lokalnych bohaterów”. Oprócz świetnej zabawy, organizatorzy gwarantują fantastyczne nagrody dla tych, którzy rozwiązując zadania, zdobędą największą ilość punktów. Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody.

W grze nie zabraknie zagadek, a każdy z uczestników będzie mógł odkryć wiele ciekawych informacji o postaciach związanych z Turkiem. Przemieszczając się pomiędzy punktami ulokowanymi na mapie, przemierzając ulice i docierając do różnych zakamarków, osoby biorące udział w grze, będą musiały rozwiązywać przygotowane dla nich zadania, dotyczące lokalnych bohaterów.

Aby wziąć udział w zabawie wystarczy w dniu premiery, 27 października, pobrać na swój telefon darmową aplikację ACTION TRACK. O godz. 17.00 na miejscu startu czyli przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku udostępniony zostanie kod QR, który umożliwi rozpoczęcie rozgrywki.

Tego samego dnia, w godzinach dopołudniowych z grą „Śladami lokalnych bohaterów” zmierzą się uczniowie turkowskich podstawówek w drużynowej rozgrywce szkolnej.

Wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi podczas imprezy podsumowującej projekt, 4 listopada o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku.

Regulamin gry oraz zgoda dla osób niepełnoletnich do udziału w rozgrywce znajduje się na stronie www. biblioteka.turek.net.pl. Gra przystosowana jest do osób o specjalnych potrzebach, między innymi organizator zapewnia obecność tłumacza PJM. Wszelkich informacji na temat rozgrywki udzielają pracownicy biblioteki pod numerem 632785134 w.16. lub mailowo biblioteka@turek.net.pl

Gra miejska jest częścią Zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście” ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025