Michał Ogórek odwiedzi turkowską Bibliotekę

W ramach Tygodnia Bibliotek Miejską Bibliotekę Publiczną im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku odwiedzi dziennikarz, felietonista, satyryk i krytyk filmowy – Michał Ogórek.

Tydzień Bibliotek to szczególny okres dla każdej książnicy. Jak co roku, również MBP w Turku przygotowała w związku z jego obchodami szereg ciekawych działań. Z pewnością nie lada gratką dla Czytelników będzie spotkanie autorskie ze znanym dziennikarzem, felietonistą, satyrykiem i krytykiem filmowym – Michałem Ogórkiem, które odbędzie się 7 maja.

Michał Ogórek jest autorem wielu książek. Dwie z nich –  „Na drugie imię Stanisław. Nowa księga imion” oraz „Kiełbasa i sznurek”  napisał wspólnie z profesorem Jerzym Bralczykiem, aktualnie powstaje ich trzecia wspólna książka. Inne jego książki to m.in. „ Polska między wierszami. Życie codzienne w PRL”, „Jak przekonać do aresztu”, „Przewodnik po Polsce”, „Urok lat minionych”, „Z prądem i pod prąd. Ostatnia dekada PRL-u”, „Dobra zmiana grubą kreską” i wreszcie ostatnia, wydana w ubiegłym roku, „100 lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców”.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do Sali konferencyjnej MBP w Turku, ul. Dworcowa 5, 7 maja o godz. 17.00. Wstęp wolny!