Niezwykła książka z okazji niezwykłego jubileuszu

18 listopada, podczas Gali XII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego, odbywającej się w Stowarzyszeniu Przystań, Miejska Biblioteka Publiczna w Turku, miała niezwykła okazję do promocji najnowszego zbioru poezji Lecha Lamenta „Turkowskie impresje”. Książka ukazała się z okazji jubileuszu 40-lecia pracy twórczej turkowskiego poety, w serii wydawniczej „Bibliotheca Turcoviana”.

Lech Lament, swój najnowszy zbiorek poetycki poświęcił przede wszystkim Turkowi. W swoich wierszach, w niezwykle malowniczy i liryczny sposób opisuje znane każdemu mieszkańcowi miejsca, takie jak ul. Ogrodowa, u. Chopina czy ul. Kaliska. W zbiorze opisane zostały także turkowskie murale czy dzieła Józefa Mehoffera. Poeta upamiętnił również nieżyjących Turkowian – Artura Jurgawkę, Włodzimierza Marczewskiego czy Wojciecha Wesołowskiego. Dzięki właśnie takiej tematyce wierszy najnowsza pozycja Wydawnictwa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku idealnie wpisała się w obchody 675-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu.

Z okazji jubileuszu Lecha Lamenta powstała specjalna limitowana edycja „Turkowskich impresji”, wydana w oprawie twardej, do której dołączona została płyta-niespodzianka. Krążek zawiera nagrania wierszy, odczytanych przez przyjaciół poety oraz piosenkę do tekstu jednego z utworów zamieszonego w zbiorze.

„Turkowskie impresje”, zarówno w wersji limitowanej, jak i tradycyjnej (oprawa miękka, bez płyty) zakupić będzie można podczas koncertu Turkowianie dla Turku, który odbędzie się w najbliższy piątek (25.11) o godz. 18.30 w Miejskim Domu Kultury w Turku. Książkę można również nabyć w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku (ul Dworcowa 5) oraz w Muzeum Miasta Turku (plac Wojska Polskiego 1). Cena publikacji to 10 zł – wydanie tradycyjne, oprawa miękka, 15 zł – wydanie limitowane, oprawa twarda z płytą.

Materiał prasowy MBP w Turku

dsc_9045 dsc_9049