Nowości filmowe – 23.08.2022

Polecamy Państwu poniższe nowości filmowe dla dorosłych i dzieci. Więcej najnowszych propozycji można znaleźć w katalogu online biblioteki w zakładce Katalog księgozbioru MBP w Turku

Mariano Cohn

Boscy

Ekscentryczny milioner postanawia stworzyć film, dzięki któremu zapisze się w historii. Aby tego dokonać, sięga po najlepszych z najlepszych. Na fotelu reżysera zasiada więc równie słynna co kontrowersyjna Lola Cuevas (Penélope Cruz), która do głównych ról w filmie wybiera hollywoodzkiego amanta Félixa Rivero (Antonio Banderas) oraz ikonę teatru Ivána Torresa (Oscar Martínez). Problem w tym, że obaj panowie, choć w swoich kategoriach osiągnęli i zdobyli już wszystko, cierpią na przerost ego i szczerze się nienawidzą. Czy projekt, który na papierze wydawał się skazany na sukces, ma w ogóle szanse powstać?

Domee Shi

To nie wypanda

Dorastanie to potworność. „To nie wypanda”, najnowsza produkcja Disneya i Pixara, to przezabawna opowieść o Mei Lee, zwariowanej trzynastolatce, która jest rozdarta pomiędzy byciem grzeczną córeczką a swoim burzliwym dojrzewaniem. Na nieszczęście dla nastolatki, jej nadopiekuńcza i nieco natrętna mama Ming nie odstępuje jej na krok. Jakby tego było mało, zawsze gdy Mei odczuwa silne emocje zamienia się w… wielką rudą pandę!

Maggie Gyllenhaal

Córka

Profesor włoskiej literatury Leda Caruso (Olivia Colman) przyjeżdża na grecką wyspę, by w samotności, cieple i spokoju naładować baterie. Spokój intymnego kurortu zaburza jednak przybycie ekscentrycznej rodziny zamieszkującej największą z okolicznych willi.  Uwagę Ledy przyciąga przede wszystkim Nina (Dakota Johnson), która mierzy się z trudami bycia młodą mamą kilkuletniej córki. Intensywne obserwowanie tajemniczej nieznajomej wywołuje wspomnienia z okresu macierzyństwa, z którymi Leda od wielu lat nie miała odwagi się skonfrontować. Wracają wspomnienia z przeszłości i widma decyzji, których nie można cofnąć.

David Yates

Fantastyczne Zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a

Fantastyczne Zwierzęta powracają w wielkim stylu! Profesor Albus Dumbledore prosi magizoologa Newta Skamandera, by stanął na czele nieustraszonej drużyny złożonej z czarodziejów, czarownic i jednego dzielnego mugolskiego piekarza. Powierza im niebezpieczną misję powstrzymania potężnego Gellerta Grindelwalda i coraz liczniejszych zastępów jego zwolenników. Jak długo Dumbledore będzie trzymał się z boku, skoro stawka jest tak wysoka?

Kenneth Branagh

Śmierć na Nilu

Niezawodny belgijski detektyw Hercules Poirot (Kenneth Branagh) planuje spędzić egzotyczne egipskie wakacje na pokładzie luksusowego parowca. Jednak, gdy ponure zdarzenia przerywają sielankowy nastrój miodowego miesiąca pewnej pary, jego podróż zamienia się w gorączkowe poszukiwania mordercy.

Byron Howard

Nasze magiczne Encanto

Witaj w „Naszym magicznym Encanto”, pełnym porywających do tańca piosenek nagradzanego Lin-Manuela Mirandy! Ta bajecznie kolorowa produkcja Walt Disney Animation Studios przeniesie Cię w góry Kolumbii, gdzie w magicznym domu mieszka niezwykła rodzina Madrigal. Gdy zaczyna jej zagrażać nieznane niebezpieczeństwo ostatnią nadzieją okaże się Mirabel – jedyna z rodziny nieposiadająca magicznych mocy.

William Hanna

Scooby-Doo i Ciarki koszmarki

Drużyna detektywów wspierana przez Scooby-Doo zmaga się z nowymi tajemniczymi przygodami, spotykając na swej drodze Rudobrodego i jego statek-widmo, odwiedzając wyspę piratów, uczestnicząc w przerażającym koncercie rockowym i próbując zdobyć spadek wart milion dolarów!