Nowości filmowe – 28.04.2021

Polecamy Państwu poniższe nowości filmowe dla dorosłych i dzieci. Więcej najnowszych propozycji można znaleźć w katalogu online biblioteki w zakładce Katalog księgozbioru MBP w Turku

Roman Wic Waugh

Greenland

Naukowcy nie mają wątpliwości: ziemia nie zdoła uniknąć zderzenia ze zbliżającą się do niej potężną kometą, a jego skutki będą katastrofalne. Wybitny inżynier John Garrity i jego rodzina są w grupie wybrańców, którym władze zaoferowały bezpieczne schronienie w położonym na odludziu tajnym bunkrze. Większość społeczeństwa nie otrzymuje takiej szansy. Podczas gdy fragmenty rozpadającej się komety niszczą miasta i zabijają tysiące ludzi, świat pogrąża się w chaosie…

Agnieszka Holland

Szarlatan

Czeski kandydat do Oscara 2021. Agnieszka Holland powraca z opartym na faktach i zrealizowanym z rozmachem „Szarlatanem”.

Dla zielarza Jana Mikoláška, natura jest remedium na wszelkie ludzkie cierpienie. Jej potężne moce zdolne są uzdrowić ciało, ale w filmie Holland to także przestrzeń prawdziwej wolności dla ducha. Tylko w łączności z nią możemy zrozumieć i zaakceptować to, kim naprawdę jesteśmy. Alchemiczna niemal wiedza o właściwościach ziół, jaką posiadł Mikolášek, i jego zdumiewający dar przenikania do ludzkiego wnętrza sprawiają, że do jego kliniki ciągną tysiące potrzebujących. Ale ten dar ma także swoją ciemną stronę.

Patty Jenkins

Wonder Woman 1984

Burzliwe, kolorowe lata 80-te ubiegłego wieku. Diana żyje spokojnie, trzymając się na uboczu, trenując swoje moce i opiekując się starożytnymi artefaktami. Jednak beztroskie życie wśród śmiertelników zostaje pewnego dnia zaburzone. Światu ponownie grozi niebezpieczeństwo. Potężna Wonder Woman musi wyjść z cienia i stawić czoła kolejnym wrogom. Tym razem są nimi Max Lord i Cheetah.

Taika Waititi

Jojo Rabbit

W „Jojo Rabbit” reżyser Taika Waititi w „nowatorski i niekonwencjonalny sposób opowiada współczesnemu pokoleniu przerażającą historię drugiej wojny światowej”. Film przedstawia losy samotnego niemieckiego chłopca (Roman Griffin Davis), którego świat wywraca się do góry nogami, kiedy odkrywa, że jego matka (Scarlett Johansson) ukrywa na strychu młodą Żydówkę (Thomasin McKenzie). Mając u boku szalonego wyimaginowanego przyjaciela – Adolfa Hitlera (Taika Waititi) Jojo musi zrewidować swój ślepy nacjonalizm. Przekonuje się, że miłość może pokonać nienawiść.

Tate Taylor

Skandal w Hrabstwie Yuba

Kiedy Sue Buttons (Allison Janney) przyłapuje męża na zdradzie, jej świat rozpada się na kawałki. Przerażony mężczyzna na jej oczach umiera na zawał serca, a Sue, niewiele się zastanawiając, postanawia zakopać jego zwłoki w ogródku, a następnie zgłosić policji zaginięcie ukochanego małżonka. Gdzie podział się pan Buttons? To pytanie, które za chwilę zadawać będą jej nie tylko policjanci i najbliżsi, ale także żądne sensacji media. Przemiana z gospodyni domowej w lokalną celebrytkę, którą wszyscy otaczają troską i współczuciem, wydaje się być cudownym zrządzeniem losu.

James Mangold

Le Mans ’66

Matt Damon i Christian Bale grają w tym „niesamowicie ekscytującym” (Peter Travers, Rolling Stone) filmie inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami opartymi na prawdziwej historii o próbie stworzenia najszybszego samochodu świata przez Ford Motor Company.

Lee Daniels

Billie Holiday

Jedna z najwspanialszych wokalistek wszech czasów, uwielbiana przez fanów na całym świecie Billie Holiday jest u szczytu kariery, kiedy niespodziewanie pada ofiarą systemu. Krucjata antynarkotykowa daje organom ścigania pretekst do represjonowania artystki. Federalni wysyłają tajnego agenta, który ma zbliżyć się do Billie i zrobić wszystko, aby umożliwić władzom cenzurowanie jej twórczości, ze szczególnym uwzględnieniem słynnego utworu „Strange Fruit”, który do dziś uznawany jest za jeden z największych społecznych manifestów przeciwko rasizmowi. To ponadczasowa i wiecznie aktualna opowieść o niespotykanej odwadze i wierności ideałom. A także o uzależnieniu, sławie i burzliwej nieszczęśliwej miłości.

Gabriela Cowperthwaite

Przyjaciel domu

Dowiadując się, że jego śmiertelnie chorej żonie zostało sześć miesięcy życia, mężczyzna przyjmuje wsparcie swojego najlepszego przyjaciela, który zaoferował z nimi zamieszkać, by pomagać całej rodzinie.