Nowości filmowe – 6.04.2021

Polecamy Państwu poniższe nowości filmowe dla dorosłych i dzieci. Więcej najnowszych propozycji można znaleźć w katalogu online biblioteki w zakładce Katalog księgozbioru MBP w Turku

William Nicholson

Co przyniesie jutro

To nie jest kolejny film o tym, że życie zaczyna się po rozstaniu, a przed nami tylko najlepsze chwile. I że wystarczy zapisać się na kurs tańca, żeby wszystko wróciło do normy. To szczery, intymny, poruszający i pełen emocji portret kobiety, która próbuje ułożyć swoje życie na nowo, po tym, jak rozsypało się na tysiące kawałków, gdy jej mąż odszedł do innej kobiety.

Sergey Mokritsky

Bitwa o Sewastopol

Po wybuchu wojny studentka trafia na front. Dziewczyna staje się najlepszym snajperem.

Willimon Beau

House of Cards. Sezon 1

Zdradzony przez Biały Dom kongresmen Frank Underwood rozpoczyna bezwzględną batalię o władzę. Jego bronią są szantaż, charyzma i ambicja.

Willimon Beau

House of Cards. Sezon 2

Michał Kondrat

Czyściec

W czasie wizyty u znajomych, Fulla Horak poznaje kobietę, której niezachwiana wiara w Boga robi na wszystkich ogromne wrażenie. Spotkanie to odciska piętno na Fulli i zmusza ją do duchowych poszukiwań i powrotu do wartości, które odrzuciła przed laty. Pewnej nocy, pogrążona w modlitwie Fulla doświadcza objawienia…

Zobel Craig

Polowanie

Dwunastu nieznajomych budzi się na polanie. Nie wiedzą, gdzie są, ani jak się tam dostali. Nie wiedzą, że zostali wybrani – w bardzo konkretnym celu – na Polowanie.

Kirill Sokolov

Zdychaj, tatulku!

Rozpisana na pięcioro bohaterów krwawa farsa poza pokaźną dawką emocji i fabularnych twistów kryje więcej niż byśmy się tego spodziewali. Punktem wyjścia jest niespodziewana wizyta Matveya w rodzinnym domu jego dziewczyny Olgi, na którą zamiast z bukietem kwiatów udaje się z… ciesielskim młotkiem.

Kohan Jenji

Orange Is the New Black

Piper Chapman zostaje skazana na 15 miesięcy więzienia za przestępstwo sprzed dekady.

Marcin Borchardt

Tony Halik

Znał wszystkich, wszystkich filmował, wszyscy chcieli z nim rozmawiać: Fidel Castro, królowa Elżbieta, Evita Peron, Richard Nixon. „Tony Halik” to historia człowieka, który tak skutecznie stworzył własną legendę, że do dziś nie wiemy, co jest w niej prawdą.

Reżyser: Różni

Scooby-Doo! Zgadnij kto? Sezon pierwszy. Część 1

Scooby Doo! I… zgadnij kto? czerpie z najlepszych tradycji serii, dokładając do tego niesamowitą dawką humoru. W obliczu najbardziej zawiłych zagadek, Fred, Daphne, Velma, Kudłaty i Scooby-Doo łączą siły z największymi celebrytami i sławami popkultury. Zobacz jak gwiazda NBA Chris Paul, Ricky Gervais, Wanda Sykes, Abraham Lincoln, Sherlock Holmes, duet Penn & Teller oraz Wonder Woman radzą sobie w nietypowej roli. Siedem zupełnie nowych odcinków dostarczy wszystkim dzieciom aż 151 minut doskonałej zabawy!