Obejrzyj film o turkowskich poetach

Na kanale Youtube Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku dostępny jest już film „Poetycki Turek. Wywiady z poetami.” Ta wyjątkowa produkcja to rozmowy z czterem lokalnymi poetami: Lechem Lamentem, Jadwigą Mariolą Jankowską, Ela Galoch i Anną Pękacz, które przeprowadzili fantastyczni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sinkiewicz w Turku, Szkoły Podstawowej nr 4 im. gen. Mieczysława Smorawińskiego i Szkoły Podstawowej nr 5 im. UNICEF. Wywiady zostały nagrane w Studio 13, działającym przy Stowarzyszeniu Przystań, w ramach partnerskiego projektu „Poetycki Turek”

„Poetycki Turek” jest częścią Zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście” ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.