Podróż do świata wyobraźni z Zofią Stanecką

Zofia Stanecka – autorka znanej książkowej serii o Basia była gościem kolejnego „Literackiego poranka”, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku w ramach realizowanego projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”.

„Literackie poranki” to cykl spotkań, w ramach którego dzieci mają możliwość spotkać się ze znanymi i lubianymi twórcami literatury. Kolejnym po Pawle Beręsewiczu i Marcinie Pałaszu zaproszonym  autorem była Zofia Stanecka, która zabrała młodych czytelników ze Szkoły Podstawowej nr 5 w niezwykłą podróż do świata wyobraźni.

Pisarka nie tylko opowiadała o roli wyobraźni w pracy autora, ale także zaprosiła uczestników spotkania do niezwykle kreatywnej zabawy w wymyślanie zwariowanych historii. Wystarczyła jedna namalowana fala, aby powstały z niej fantazyjne stwory i przygody, których nie powstydziłaby się sama autorka. Dzieci z dużym zaangażowaniem wzięły udział w zaproponowanym ćwiczeniu.

Zofia Stanecka to autorka wielu znanych książek dla dzieci. Jej najbardziej znaną serią są książeczki o małej Basi, np. „Basia i przyjaciele. Anielka”, „Basia i wolność” lub „Basia, Franek i zasypianie”. Inne publikacje tej autorki, którymi z pewnością warto się zainteresować to np. „Samo dzielny. Wstaje sam”, „Księga Ludensona”, „Kto polubi Trolla? Czytam sobie 1” bądź „Baśń o świętym spokoju”.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.