Ponad 30 tys. zł dla biblioteki

Powiększ obraz

„Tworzymy własne, żywe książki” – taki tytuł nosi projekt, który w tym roku realizować będzie Miejska Biblioteka Publiczna w Turku. Na realizację zadania udało się pozyskać środki zewnętrzne w wysokości 30 400 zł z programu „Partnerstwo dla książki” w ramach dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Strategicznym partnerem zadania jest Stowarzyszenie Przystań.

Zadanie polega na przygotowaniu do druku, wydaniu i promocji dwóch książek: zbioru bajeczek edukacyjnych oraz komiksu. Autorami tekstów bajek są bibliotekarze z terenu miasta Turek i powiatu tureckiego. Publikacja zawierać będzie 14 utworów, do których ilustracje wykonają dzieci ze szkół podstawowych miasta Turku, natomiast projekt okładki wykona doświadczony ilustrator bajek dla dzieci. Tworzenie komiksu powierzone zostanie młodzieży szkolnej w wieku 13-19 lat. Tematem przewodnim powstającego dzieła ma być Tadeusz Kościuszko, jako że w roku 2017 obchodzimy jego 200. rocznicę śmierci. Wykonanie prac plastycznych poprzedzone zostanie warsztatami prowadzonymi przez specjalistów w tej dziedzinie. Komiks zostanie wystawione w formie spektaklu teatralnego a bajka zostanie zapisana w formie audiobooka oraz również wystawiona w formie spektaklu. Na zakończenie przedsięwzięcia zorganizowana zostanie uroczysta promocja obu książek, połączona z premierą przedstawień.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 38 200 zł, z czego dotacja z MKiDN wynosi 30 400 zł. Dzięki zadaniu do rąk turkowian trafi 1000 egz. książek z bajkami i 1000 egz. wyjątkowego komiksu. Mieszkańcy miasta będą mieli okazję zobaczyć także dwa niezwykłe spektakle.