Powitali lato w słowiańskim klimacie

Ponad dwadzieścia drużyn wzięło udział w mobilnej grze terenowej „Gdzie licho nie może, tam ciebie pośle”, która w ubiegłą niedzielę odbyła się w Parku im. Konstytucji 3 Maja w Turku. Rozgrywka była częścią imprezy zorganizowanej przez miejskie instytucje kultury na powitanie lata.

Fabuła gry „Gdzie Licho nie może…” osadzona została wokół ludowej opowieści o poszukiwaniu Kwiatu Paproci, którą spisał Kazimierz Wóycicki. Kwiat Paproci miał dawać niezwykłą moc: znajomość przyszłości i możliwość zdobycia niezmierzonych bogactw. Ale to wcale nie było takie proste zadanie…

Przemieszczając się pomiędzy punktami ulokowanymi na mapie, przemierzając tajemnicze zakamarki naszego miasta, uczestnicy rozgrywki musieli rozwiązywać przygotowane dla nich zadania, wykazując się przy okazji sporą wiedzą ze świata mitologii słowiańskiej Do udziału w grze niezbędny był smartfon lub tablet z dostępem do Internetu i zainstalowaną aplikacją Action Track.

Pierwsze trzy drużyny, które uporały się ze wszystkimi wyzwaniami, zdobywając przy tym najwyższą ilość punktów otrzymały fantastyczne nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Turku oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dodatkowo w „małym parku” na uczestników wydarzenia czekały stoiska warsztatowe, gdzie można było upleść wianek oraz wykonać lalkę z patyków i wełny. Dużą atrakcją było także stoisko przygotowane przez Drużynę Grodu Tura.

Imprezę współorganizowali: Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, Muzeum Miasta Turku i Miejski Dom Kultury w Turku przy wsparciu wolontariuszy z Centrum Wolontariatu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku.