Profesor Książeczka odwiedził bibliotekę

Powiększ obraz

W miniony piątek, na terenie zielonym przed Miejską Biblioteką Publiczną w Turku odbył się spektakl Teatru Maska „Opowieści z teczki profesora Książeczki”. Zaprezentowane przedstawienie to pierwsze z wielu działań zaplanowanych przez turkowską instytucję w ramach realizowanego projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”. Kolejne teatralne spotkanie już w najbliższy piątek, 21 sierpnia o godz. 14.00.

Ponad czterdzieści osób zebrało się obok budynku biblioteki, aby wspólnie z nieco szalonym Profesorem Książeczką wybrać się w podróż do pewnego tajemniczego świata. Główny bohater spektaklu pokazał dzieciom, jak wielką moc ma ich wyobraźnia. Dzięki temu młodzi widzowie mogli spotkać się z Czerwonym Kapturkiem, Kopciuszkiem a także pewnym niesfornym Misiem. A wszystko po to, by pokazać jak ważnym miejscem jest biblioteka.

Kolejne teatralne spotkanie z aktorami Teatru Maska już w najbliższy piątek, 21 sierpnia o godzinie 14.00 Tym razem wykonawcy zaproszą młodych widzów na współczesną adaptację legendy, czyli spektakl pod tytułem „Legenda o Wandzie co charakter miała i za mąż wyjść nie chciała”. Podczas przedstawienia poznamy królewnę Wandę i historię prawdziwej miłości, a także chęć dążenia do władzy. Zapowiada się opowieść pełna humoru. Zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.