Spotkanie z kapitanem Jackiem Podgórskim

Już w najbliższy wtorek, 10 maja, w ramach tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zaprasza na niezwykłe spotkanie z kapitanem żeglugi Jackiem Pogórskim, który zabierze nas w podróż do najpiękniejszych zakątków wysp Morza Śródziemnomorskiego. Między innymi usłyszymy historie o takich miejscach jak Majorka, Ibiza czy Sardynia.

Kapitan Jacek Pogórski swoją życiową pasję odnalazł w żeglarstwie, gdzie przepracował ponad 20 lat jako opiekun jachtów i kapitan.

Ma duże doświadczenie w prowadzeniu rejsów szkoleniowych, turystycznych, rejsów z młodzieżą, oraz rejsów dla osób niepełnosprawnych, w tym dla niewidomych. Żeglował na Bałtyku , Morzu Śródziemnym, Atlantyku, u wybrzeży Wysp Kanaryjskich i Wysp Zielonego Przylądka. Pływał na wodach archipelagów: Azory, Małych Antyli i Wysp Dziewiczych.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00