Takiej imprezy jeszcze w Turku nie było – DRESZCZÓWKA już w sobotę

Powiększ obraz

Wszystkich miłośników weirdu, extremy i grozy serdecznie zapraszamy już w najbliższą sobotę, 16 października, na DRESZCZÓWKĘ czyli I turkowskie spotkanie fanów horroru. Impreza, którą współorganizują Miejska Biblioteka Publiczna w Turku oraz Stowarzyszenie Przystań, rozpocznie się o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki (ul. Dworcowa 5) spotkaniami z polskimi autorami horrorów, a następnie o godz. 20.30 przeniesie się do siedziby stowarzyszenia (ul. Browarna 13), gdzie zaprezentowane zostanie najnowsze słuchowisko Studia Grozy.

DRESZCZÓWKA, która w zamyśle organizowana jest jako impreza cykliczna, to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników horroru. Podczas jej pierwszej odsłony odbędą się dwa spotkania tematyczne – „Literatura wierd po polsku” (godz. 17.00) oraz „Czego się boimy?” (godz. 18.30). Do rozmów o literaturze grozy udało się zaprosić:

  • szefa Domu Horroru, propagator grozy i pisarz w jednym – Tomasza Czarnego,
  • laureata wielu tegorocznych nagród literackich, ojca chrzestnego dziwności – Wojciecha Gunię,
  • naczelnego kryminologa polskiej literatury – nadkomisarza Kazimierz Kyrcz Jr,
  • autorkę cudownie mrocznych baśni – Annę Musiałowicz oraz
  • młodego lecz ekstremalnie utalentowanego – Patryka Bogusza.

Wśród panelistów nie mogło zabraknąć także lokalny przedstawiciel literatury grozy –  Jarka Klonowskiego.

Tuż po sesjach panelowych, o godz. 20.30 uczestnicy wydarzenia przeniosą się do Stowarzyszenia Przystań, gdzie Studio Grozy przedstawi swoje najnowsze słuchowisko „Droga zjednoczenia” na podstawie opowiadania Wojciecha Guni.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.