Tupcio Chrupcio już w niedzielę

Tupcia Chrupcia znają i lubią chyba wszystkie dzieci w Polsce! Dlatego nie lada atrakcją będzie spotkanie z pisarką Elizą Piotrowską, która ponownie przyjedzie do Miejskiej Biblioteki Publicznej wprost ze słonecznej Brazylii, aby opowiedzieć o tej sympatycznej myszce. Eliza Piotrowska spotka się z dziećmi w niedzielę 22 września o godz. 17.00.

Od kwietnia turkowska miejska biblioteka realizuje duży projekt animujący czytelnictwo „Z książką można wiele” w ramach którego odbywają się między innymi spotkania autorskie z pisarzami dla dzieci i dorosłych, warsztaty tematycznie związane z książkami, teatrzyki oraz niestandardowe formy aktywizacji czytelniczej takie jak mobilna gra miejska czy happening, podczas którego bito rekord czytania w jednym czasie.

Kolejną propozycją, w ramach rozpoczętego przed wakacjami cyklu „Niehandlowa z książką” będzie spotkanie z uwielbianą przez dzieci autorką książek i tłumaczeń – Elizą Piotrowską, która spotka się z dziećmi w niedzielę 22 września o godz. 17.00.

Mieszkająca na co dzień w egzotycznym kraju, autorka kilkunastu książek dla dzieci, jest również tłumaczką języka włoskiego i krytyczką sztuki. Pisze do dziecięcych czasopism, takich jak Miś czy Świerszczyk. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Dzieci znają ją przede wszystkim jako autorkę popularnych serii książek „Ciocia Jadzia” i „Tupcio Chrupcio”.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Z książką można wiele” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.