W turkowskiej bibliotece nauczysz się programowania

Powiększ obraz

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku przystąpiła do projektu KODUJ_PRO, w ramach którego będzie bezpłatnie wypożyczać swoim użytkownikom dostęp do kursów programowania w językach Python  i SQL. Kursy realizowane są poprzez platformę Liga Niezwykłych Umysłów stworzoną przez polską firmę Soft Power z Wrocławia. Współautorem projektu jest, wspierająca biblioteki, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Aby otrzymać dostęp do jednego z kursów trzeba załóż swoje indywidulane konto na platformie LNU dostępnej pod linkiem: https://www.lnu.org.pl/. Następnie, w celu wypożyczenia licencji należy skontaktować się z turkowską biblioteką – można zrobić to na trzy sposoby:

  • osobiście, przychodząc do Wypożyczalni Multimedialnej (ul. Dworcowa 5)
  • telefoniczne. dzwoniąc pod numer tel. 63 2785134 w 16
  • mailowo, pisząc na adres biblioteka@turek.net.pl

Jeżeli licencja na wybrany kurs nie będzie wypożyczona, bibliotekarz MBP w Turku opiekujący się platformą, przydzieli dostęp pozwalający na bezpłatne korzystnie przez trzy tygodnie z wybranego kursu.

Platforma LNU: https://www.lnu.org.pl/, stworzona przez Soft Power sp. z o.o., jest profesjonalnym narzędziem do nauki programowania, nagrodzonym złotym medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich EDUTEC 2020. Zawiera kursy programowania i obsługi baz danych w językach C++, Python, Java i SQL. Dzięki zawartej w niej wiedzy, automatycznej i natychmiastowej ocenie rozwiązań użytkowników oraz dostępie do pomocy konsultantów, umożliwia samodzielną naukę programowania od podstaw, a także wspomaga prowadzenie zajęć stacjonarnych oraz zajęć prowadzonych online z tego zakresu.