Wspólne czytanie „Ballad i romansów”

Za nami już jedenasta edycja, promującej czytelnictwo inicjatywy, Narodowe Czytanie. W tym roku, w wyjątkowych okolicznościach przyrody czyli w Parku im. Konstytucji 3go Maja, wspólnie czytaliśmy „Ballady i romanse” autorstwa Adama Mickiewicza

Podczas tegorocznej akcja usłyszeć można było znane i lubiane utwory poetyckie: Romantyczność, Świteziankę, Powrót taty, Panią Twardowską, To lubię oraz Rybkę, które dla zgromadzonej publiczności czytali lokalni samorządowcy, dyrektorzy jednostek miejskich oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Wspólnemu czytaniu towarzyszył niezwykły koncert konceptualny „Ballady / Romanse – powrót do korzeni” w wykonaniu Magdaleny Howorskiej (śpiew, słowo, instrumenty klawiszowe, lira korbowa, cytra) i Macieja Fortuny (trąbka, elektronika, syntezatory, flety, okaryny, sakshorn barytonowy, instrumenty perkusyjne). Na scenie wystąpiły także utalentowane wokalistki, z działającego w Miejskim Domu Kultury w Turku, zespołu „Na przekór”: Blanka Górska, Karolina Matusiak, Martyna Radosz, Antonina Zommer oraz Antonina Iglikowską.

Najmłodsi uczestnicy imprezy na przygotowanym stanowisku warsztatowym próbowali swoich sił w pisaniu gęsim piórem oraz lakowaniu.