Zapisz się na warsztaty decupage

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zaprasza osoby dorosłe do zapisywania się na warsztaty zdobienia skrzyń drewnianych metodą Decupage. Zajęcia są bezpłatne i odbędą się w ramach projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorzy na zgłoszenia, których dokonać można osobiście lub drogą telefoniczną (632785134) czekają do 30 października.

Technika decoupage jest prostą techniką zdobniczą polegającą na przyklejaniu serwetek, papierów decoupage bądź papierów ryżowych na powierzchnie drewniane, metalowe oraz szkło. Nie jest to nowy trend, aczkolwiek dopiero od niedawna zyskuje on na popularności. Z racji na najczęstsze wykorzystywanie w niej zdobniczych chustek, zwana jest również techniką serwetkową. Sztuka zdobienia tą metodą jest niezwykle prosta, co z pewnością przyczyniło się do jej popularyzacji. Jest także jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi rękodzielnictwa.

Podczas warsztatów „Bookcrossingowe love” uczestnicy pod okiem profesjonalnego instruktora nauczą się krok po krok, jak wykonywać zdobienia opisywaną techniką. W ramach zajęć stworzone zostaną skrzynie z przeznaczeniem na bookcrossing, które następnie zostaną przekazane do turkowskich przedszkoli.

Warsztaty odbywać będą się w niewielkich grupach, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Zainteresowane osoby mogą zapisywać się osobiście w Wypożyczalni Multimedialnej bądź telefonicznie pod numerem tel 632785134.