Zobacz jak oni czytają

Powiększ obraz

W miniony piątek, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku, odbyło się symboliczne, bo zorganizowane w przestrzeni wirtualnej,  otwarcie wystawy fotograficznej „Oni czytają! A ty?” Wystawa, która od poniedziałku, znalazła swoje miejsce także w przestrzeni bibliotecznej jest częścią realizowanego przez bibliotekę projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

„Oni czytają! A ty?” to wystawa przedstawiająca 10 znanych i lubianych lokalnych liderów i działaczy, uwiecznionych podczas czytania książek, a jej głównym celem jest przede wszystkim promocja czytelnictwa i uświadomienie odbiorcom, że czytanie to atrakcyjne i wartościowe zajęcie.

Na zdjęciach, które od poniedziałku, 30 listopada, można podziwiać przestrzeni biblioteki zobaczyć można: Romuald Antosik – Burmistrza Miasta Turek, Mariolę Kadrzyńska-Siwek – Przewodnicząca Rady Miejskiej Turek, Pawła Kwiatkowskiego – Przewodniczącego Komisji Kultury, Oświaty i Sportu Rady Miejskiej Turek, Patryka Wodziński – lekarza przychodni Medyk w Turku, Dariusza Jasiakiewicza – prezesa Klub Sportów i Sztuk Walki w Turku , Beatę Pacławską – koordynatorkę Centrum Wolontariatu i Organizacja Pozarządowych MOPS w Turku , Pawła Siwińskiego – dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Turku, Roberta Chmielewskiego – komendanta Hufca ZHP w Turku, Bartosza Stachowiaka – dyrektora Muzeum Miasta Turek i Ewelinę Derucką – dyrektorkę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku. Autorem wszystkich fotografii jest Filip Boliński.

Otwarciu wystawy towarzyszyło spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Meller, które obejrzeć można na profilu biblioteki w mediach społecznościowych www.facebook.pl/biblioteka.turek

Organizatorzy wystawy zapraszają do oglądania zdjęć podczas wizyty w bibliotece lub na dedykowanej stronie www.oniczytaja.bsocial.online