Ostatnie przedwakacyjne spotkanie w ramach cyklu „Niehandlowa z książką” przyciągnęło do biblioteki miłośników rękodzieła i historycznych ciekawostek. Każdy uczestnik mógł przenieść się w czasie i samodzielnie wytworzyć papier, a także nauczyć się pisania gęsim piórem.
Utrzymane w klimacie epoki warsztaty pozwoliły cofnąć się w czasie aż do roku 105, kiedy to po raz pierwszy pojawił się papier. Uczestnicy, zarówno ci mniejsi jak i więksi, spróbowali swych sił w ręcznym wytwarzaniu tego materiału z zawartości formy czerpalnej, wykorzystując do tego zabytkową prasę, specjalne sita oraz drewnianą balę, niezbędną w procesie produkcji. Zajęcia, które przeznaczone były dla całych rodzin, okazały się być fantastycznym połączeniem małej historii papiernictwa z zabawą, co pozwoliło uświadomić wszystkim uczestnikom jak ważną rolę odgrywa papier.
Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Z książką można wiele”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.