Wypożycz e-reader

Powiększ obraz

Lubisz nowinki techniczne? Cenisz sobie połączenie nowoczesności i tradycji? Na pewno spodoba Ci się nowa oferta Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku – od 3 marca czytniki Onyx Boox i62 Espresso można wypożyczać do domu i cieszyć się nimi jak tradycyjną książką!

Jakie są zalety czytnika? Na pewno jest on lżejszy niż książka, zabiera mniej miejsca, jest czytelny i ma niezwykle wytrzymałą baterię – idealnie sprawdzi się w podróży, podczas lektury zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Nie pobiera dużo prądu, można na nim zapisywać własne notatki i adnotacje przy wybranych akapitach, powiększać wybrane grafiki lub fragmenty tekstu.

Co ważne, użytkownik może regulować wielkość czcionki albo ustawić opcję lektora, który będzie nam czytał – to doskonałe rozwiązanie dla osób z wadami wzroku. Dodatkowo, e-papier w e-Readerach nie męczy oczu, co pozwala dłużej delektować się lekturą. Czytniki mają wbudowany model łączności bezprzewodowej WiFi wraz z dedykowaną przeglądarką internetową, dzięki czemu możemy śledzić na bieżąco newsy z całego świata.

Wybraną przez siebie książkę należy wgrać na kartę SD lub do pamięci wewnętrznej czytnika, włączyć i… dać się wciągnąć fabule wybranego przez siebie utworu! Urządzenie posiada funkcję przewijania stron, czyta też właściwie wszystkie formaty (Adobe Reader, PDF, FB Reader, Cool Reader, HTML czy MS Office). Chcesz przetestować to cudo? Nic prostszego – przyjdź do biblioteki!

Korzystać z e–Readerów może każdy posiadacz karty bibliotecznej. Udostępniane są one maksymalnie na okres miesiąca, a wypożyczający zobowiązuje się dbać o stan czytnika, na który nie może wgrywać oprogramowania ani usuwać istniejącego. Wypożyczenie czytnika jest darmowe, każdy może więc nacieszyć się nim i spróbować czegoś nowego.

Co jest lepsze? Tradycyjna książka z duszą, czy wygodny, nowoczesny czytnik? Na pewno jedno i drugie będzie miało wielu zwolenników – dobra lektura jest zawsze przyjemna i wartościowa bez względu na nośnik treści. Warto jednak mieć rozeznanie i osobiście przetestować możliwości, które daje nam turkowska biblioteka. W tym celu zapraszamy do Czytelni Książek i Czasopism MBP, gdzie można wypożyczać e-Readery!