WŁÓCZYPIÓRO

Powiększ obraz

„Włóczypióro” to kwartalnik literacko-kulturalny wydawany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku. Pierwszy numer kwartalnika ukazał się w 2004 roku i był redagowany przez Klub Wędrownych Poetów Miasta Turku pod kierunkiem Artura Jurgawki.

W latach 2006-2010 redaktorem naczelnym „Włóczypióra” był Makary Górzyński. Kwartalnik w tych latach był przede wszystkim pokłosiem prowadzonych w Bibliotece warsztatów literackich dla piszącej młodzieży.

Od roku 2010 zmieniła się nieco formuła kwartalnika. Redagowany przez pracowników Biblioteki periodyk służył nadal promowaniu młodych, głównie literackich, talentów ale zaczął również obejmować relacje z wszelakich form działalności Biblioteki, jak również ważniejszych kulturalnych wydarzeń, odbywających się w naszym mieście.

Od roku 2013 podjęliśmy decyzję, iż „Włóczypióro”, jako kwartalnik stricte literacki, dostępny będzie jedynie w wersji elektronicznej. Założeniem „nowej odsłony” jest przede wszystkim promocja twórczości młodych adeptów sztuki pisarskiej, między innymi uczestników warsztatów literackich, prowadzonych w naszej Bibliotece przez zaprzyjaźnionego turkowskiego poetę – Lecha Lamenta. Nowe „Włóczypióro” to również relacje z najważniejszych – zarówno z lokalnych, jak i ogólnopolskich – wydarzeń literackich, informacje o nowościach wydawniczych oraz szybki dostęp do regulaminów wszelkich konkursów literackich. Serdecznie zapraszamy wszystkich do lektury! Osoby zainteresowane współpracą prosimy o kontakt z redakcją – pracownikiem Czytelni Książek i Czasopism, Agnieszką Tomczyk.

 


Włóczypióro 2016

Nr 44 – .pdf,  Nr 45 – .pdf,  Nr 46/47 .pdf

Włóczypióro 2015

Nr 40 – .pdf, Nr 41 –.pdf, Nr 42/43 – .pdf

Włóczypióro 2014

Nr 36 – .pdf, Nr 37 – .pdf, Nr 38/39 – .pdf

Włóczypióro 2013

Nr 32 – .pdf, Nr 33 –.pdf, Nr 34/35 – .pdf