Działy udostępniania i filie

Wypożyczalnia dla dorosłych i młodzieży od lat 16
ul. Dworcowa 5, pokój nr 1
tel. 63 278 51 34 wew. 13
e-mail:wypozyczalnia@biblioteka.turek.pl

Wypożyczalnia dla dorosłych i młodzieży jest centralną placówką Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku. Obsługuje czytelników powyżej 16 roku życia z terenu miasta i powiatu tureckiego. Gromadzi księgozbiór z wszystkich dziedzin wiedzy – od literatury pięknej po lektury szkolne i podręczniki akademickie. Wypożyczalnia stara się więc sprostać zapotrzebowaniu na informację i wiedzę wszystkich kategorii użytkowników. Księgozbiór jest systematycznie uzupełniany, starania bibliotekarzy zmierzają ku temu by szeroki asortyment wydawniczy w jak najpełniejszym stopniu znalazł się w Placówce.

zobacz godziny otwarcia

Czytelnia Książek, Czasopism i Zbiorów Regionalnych
ul. Dworcowa 5, pokój nr 3
tel. 63 278 51 34 wew. 15
e-mail: czytelnia@biblioteka.turek.pl

Czytelnia Książek, Czasopism i Zbiorów Regionalnych jest największą placówką udostępniania prezencyjnego zbiorów. Użytkownicy – do których zaliczają się przede wszystkim młodzież ucząca się, studenci oraz osoby dokształcające się – mogą skorzystać zarówno z literatury naukowej i popularnonaukowej, jak i czasopism bieżących i z lat poprzednich. Gromadzi i udostępnia zbiory dotyczące powiatu tureckiego i Wielkopolski. Posiada bieżące oraz oprawne czasopisma lokalne i regionalne. Opracowuje Bibliografię Regionalną Miasta Turku i Powiatu Tureckiego w formie drukowanej i komputerowej bazy danych dostępnej w Internecie. Dział zajmuje się także gromadzeniem Dokumentów Życia Społecznego. Fachowa pomoc bibliotekarza pozwala na zasięgnięcie informacji rzeczowych i bibliograficznych. Fachowa pomoc bibliotekarzy pozwala uzyskać informację rzeczową i bibliograficzną w oparciu o zgromadzone zbiory. Działalność Czytelni to również inicjowanie różnych form pracy mających na celu promowanie książki i czytelników oraz szeroko rozumianej kultury.

Pracownia Komputerowa i Wypożyczalnia Zbiorów Multimedialnych
ul. Dworcowa 5, pokój nr 7
tel. 63 278 51 34 wew. 16
e-mail: biblioteka@turek.net.pl

Czytelnia Komputerowa i Zbiorów Multimedialnych jest działem nowoutworzonym, funkcjonującym od lutego 2006 roku. Najważniejszymi zadaniami Czytelni Komputerowej i Zbiorów Multimedialnych jest promocja i edukacja informatyki oraz dziedzin pokrewnych. Czytelnia obsługuje wszystkich użytkowników biblioteki – od najmłodszych po seniorów. Stara się stworzyć użytkownikom korzystne warunki sprzyjające pozyskiwaniu poszukiwanych informacji. Udostępnia 8 komputerów z dostępem do Internetu i pełnym oprogramowaniem biurowym. W swojej krótkiej karierze zgromadziła ok. 2000 woluminów specjalnych w tym filmy (fabularne, animowane, dokumentalne, ekranizacje powieści), programy edukacyjne, słowniki i encyklopedie multimedialne, gry. Od stycznia 2013 roku wszystkie woluminy czytelni można wypożyczać na zewnątrz.

zobacz godziny otwarcia

Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży do lat 16
ul. Dworcowa 5
tel. 63 278 51 34 wew. 18
e-mail: dziecieca@biblioteka.turek.pl

Wypożyczalnia dla dzieci udostępnia czytelnikom zbiory z zakresu: literatury pięknej polskiej i obcej dla dzieci i młodzieży, popularnonaukowej, lektur szkolnych dla szkół podstawowych i gimnazjów. Bibliotekarz służy fachową pomocą w doborze książek, prowadzi lekcje biblioteczne na prośbę zaprzyjaźnionych ośrodków i instytucji edukacyjnych, w sposób zrozumiały młodemu czytelnikowi wyjaśnia zasady korzystania z księgozbioru biblioteki i wspiera radą tych, których gust literacki zmienia się jak kalejdoskop.

zobacz godziny otwarcia

Piwnica Talentów
ul. Dworcowa 5
tel. 63 278 51 34 wew. 19
e-mail: piwnica@biblioteka.turek.pl

Piwnica Talentów udostępnia i organizuje dzieciom i młodzieży liczne gry planszowe, warsztaty rękodzielnicze, zajęcia interaktywne, literackie, edukacyjne itp. Użytkownicy korzystają z trzech stanowisk komputerowych wyposażonych w łącza internetowe, kącika czytelniczo – edukacyjnego, w którym prowadzone są różnego typu zajęcia plastyczne i zabawy edukacyjne. Ponadto pracownicy czytelni organizują konkursy czytelnicze, przeprowadzają lekcje biblioteczne oraz przyjmują wycieczki.

zobacz godziny otwarcia 

Filia nr 4
ul. P.O.W 3a
tel. 632780142
e-mail: filia4@biblioteka.turek.pl

wypożycza:
– literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy
– literaturę piękną dla młodzieży i dorosłych
– lektury szkolne
– literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy
– literaturę piękną dla dzieci i młodzieży
udostępnia:
– księgozbiór podręczny z różnych dziedzin wiedzy
– słowniki, encyklopedie, leksykony

– zobacz godziny otwarcia