Co to była za noc!

Powiększ obraz

W miniona sobotę odbyła się kolejna edycja Nocy Bibliotek. Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku nie pozostała obojętna wobec tego wydarzenia i podobnie jak w latach ubiegłych, włączyła się do akcji.

 

W tym roku czytelnicy biblioteki i nie tylko podziwiać mogli występ Jacka Fedorowicza, najbardziej znanego z prowadzonego w TVP programu „Dziennik Telewizyjny”, który przyciągnął nie małą publiczność. Podczas spotkania autorskiego widzowie wysłuchali ciekawych opowieść z życia artysty, nie zabrakło również kilku żartów, które rozbawiły turkowską publiczność. Po spotkaniu tradycyjnie zakupić można było publikacje Fedorowicza, a kto miał życzenie mógł poprosić o autograf oraz pamiątkowe zdjęcie.

Kolejną atrakcją, która uświetniła Noc Bibliotek był występ Zbigniewa Walerysia. Tutaj publiczność mogła podziwiać doskonałą grę aktorską w przedstawionym monodramie
„Ja jestem Żyd z Wesela”, w oparciu o opowiadanie Romana Brandstaettera, przedstawiającym postać karczmarza z Bronowic Małych, którego Wyspiański uczynił jednym z bohaterów swojego dramatu. Występ dostarczył wielu niesamowitych wrażeń oraz emocji.

Drugi rok z rzędu ogromną popularnością cieszył się przygotowany przez Kingę Trzmielewską Escape Room. Tegorocznym zwycięzcom rozszyfrowanie zagadek i odnalezienie klucza zajęło zaledwie 27 minut.

Nie zapomnieliśmy również o nieco młodszych czytelnikach, dla których zorganizowano m. in. warsztaty „Czytanie dotykiem” z Kingą Trzmielewską, stoiska warsztatowo – plastyczne, Lego oraz eksperymenty.
Tego wieczoru odbyły się również Turkowskie Targi Książki, dzięki którym turkowska społeczność miała okazję poznać twórczość lokalnych pisarzy – Anny Pękacz, Jadwigi Marioli Jankowskiej, Lecha Lamenta, Jarosława Klonowskiego, którzy z dużym zaangażowaniem opowiadali o swoich literackich dokonaniach.

Noc Bibliotek była także okazją do wręczenia nagród uczestnikom konkursu: „Wypożyczaj – wygrywaj” i Czytelnikom Roku! i lepszego poznania turkowskiej książnicy, dzięki zabawie „Spacer po bibliotece”. Na najbardziej wytrwałych z kolei czekał pokaz filmu familijnego

„Tarapaty” w reż. Marty Karwowskiej,
Wszystkim, którzy tego wieczoru odwiedzili Miejska Bibliotekę Publiczną w Turku serdecznie dziękujemy i tradycyjnie zapraszamy za rok!