Magiczna walizka Rafała Witka

Powiększ obraz

Rafał Witek – autor książek dla dzieci i młodzieży, w niedzielne popołudnie, 9 czerwca, spotkał się z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku, by w lekki i zabawny sposób opowiedzieć o swojej twórczości literackiej.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „ Z książką można wiele” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Niehandlowa z książką – właśnie pod taką nazwą w niehandlowe niedziele odbywają się spotkania wokół książek w turkowskiej bibliotece. Wśród zaproszonych gości znalazł się także Rafał Witek -autor ponad dwudziestu, fantastycznych tytułów, w których zaczytują się dzieci w całej Polsce. Wśród nich warto wymienić takie tytuły  jak „Plaża tajemnic”, „Julka Kulka, Fioletka i ja”, „Maja na tropie jaja”, „Klub latających ciotek”, „Pierwszaki z kosmosu” oraz poruszającą historię „Chłopiec z Lampedusy”.

Pisarz na spotkanie w Turku przywiózł ze sobą walizkę, która stała się przepustką do, pełnej śmiechu, radości i szalonej zabawy, literackiej podróży. Uczestnicy niedzielnego wydarzenia z dużym entuzjazmem i pełni zapału podejmowali się wykonywania niecodziennych zadań związanych z książkami zaproszonego autora. Obok detektywistycznych zagadek, z którymi mieli problem nawet dorośli, było także strzelanie z pistoletu, wymyślanie rymów i tresowanie węża prysznicowego. Nie zabrakło również czasu na trudne pytanie, wspólne zdjęcia i autografy.

A już za tydzień kolejna książkowa przygoda – warsztaty czerpania papieru, na które serdecznie zapraszamy!