Mistrzowie pięknego czytania wybrani!

W miniony czwartek, 11 kwietnia odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”, którego organizatorami są Miejska Biblioteka Publiczna w Turku oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku. Do czytelniczych zmagań przystąpiło jedenastu uczestników, z różnych gmin oraz miasta Turek.
Uczniowie klas IV, biorący udział w konkursie interpretowali teksty pisarza dla dzieci i młodzieży Andrzeja Marka Grabowskiego. Jury, wśród których zasiadał sam autor tekstów oraz Ewelina Derucka – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku i Sylwia Przybylska – instruktor do spraw teatru Miejskiego Domu Kultury w Turku po wysłuchaniu 11 prezentacji wybrali Super Mistrzów Pięknego Czytania. Najlepiej z przygotowanymi fragmentami utworów poradzili sobie: Martyna Radosz ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku, Zuzanna Ekiert – reprezentantka gminy Malanów oraz Błażej Wypiór z Dobrej.
Tego dnia nie brakowało niespodzianek, ponieważ nagrodę specjalną ufundowaną przez samego pisarza w postaci książki jego autorstwa otrzymała Antonina Zommer za interpretację głosu starszej pani w jednym z czytanych tekstów.
Największą niespodzianką i nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu okazało się spotkanie autorskie z Andrzejem Markiem Grabowskim.