Nowości filmowe – 19.03.2018 r.

Powiększ obraz

Wypożyczalnia Zbiorów Multimedialnych poleca:

Na układy nie ma rady

Reżyser: Krzysztof Rurka

Gwiazda hitów „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” i „Po prostu przyjaźń”, Grzegorz Małecki, w przezabawnej komedii o świecie wielkiej polityki, brudnej forsy, ustawionych przetargów, skorumpowanych urzędników i ich seksownych asystentek.

Drobny przedsiębiorca Marek Niewiadomski (Grzegorz Małecki) ledwo wiąże koniec z końcem, usiłując spłacić długi i kredyty zaciągnięte na nowy biznes. Kiedy, ku rozpaczy Marka i jego małżonki (Katarzyna Glinka), wszystkie życiowe plany zaczynają się sypać, mężczyzna otrzymuje propozycję nie do odrzucenia. Jest nią stanowisko drugiego wiceministra w jednym z państwowych resortów. Wraz z ciepłą posadką przychodzą wpływy i pieniądze, a także niezliczone propozycje korupcyjne i… matrymonialne.

 

Botoks

Reżyser: Patryk Vega

W murach szpitala splatają się losy czterech kobiet. Daniela z ratowniczki medycznej zmienia się w bezwzględną przedstawicielkę koncernu farmaceutycznego. Magda jest ginekologiem, specjalistką od aborcji. Obecnie sama jest w ciąży, a zwierzchnictwo szpitala próbuje pozbawić ja pracy. Poukładany świat chirurg Patrycji rozsypuje się po zdradzie męża. Podkopane poczucie własnej wartości popycha kobietę w kierunku ginekologii estetycznej i w ramiona metroseksualnego Michała. Lekarka SOR-u, Beata w wypadku motocyklowym traci narzeczonego. Próbując pokonać ból, uzależnia się od leków które wykrada w szpitalu. Wówczas poznaje sanitariusza Marka, który ukrywa przed światem własny sekret.

„Botoks” to autentyczne historie silnych i zdeterminowanych kobiet, które zmagają się z najtrudniejszymi życiowymi wyborami. Obok napięcia i potężnej dawki emocji w filmie nie zabraknie charakterystycznego dla Patryka Vegi humoru. O jego jakość zadba plejada gwiazd: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke, Marieta Żukowska, Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński, Sebastian Fabijański, Janusz Chabior, Wojciech Machnicki i Grażyna Szapołowska.

Pierwszy śnieg

Reżyser: Tomas Alfredson

Pod producenckim okiem Martina Scorsese powstał „Pierwszy śnieg” – film na podstawie powieści Jo Nesbo z listy najlepszych thrillerów w ocenie „New York Times’a”. Harry Hole (Michael Fassbender), detektyw Wydziału Zabójstw z Oslo, podejmuje śledztwo w sprawie zniknięcia kobiety podczas pierwszego opadu śniegu. Obawia się, że to nowy atak seryjnego mordercy. Przy pomocy zaczynającej pracę błyskotliwej policjantki (Rebecca Fergusson), stary wyga musi połączyć kilka dawnych spraw z tą nową, by przechytrzyć złoczyńcę, zanim znów spadnie śnieg.

 

 

Wind River. Na przeklętej ziemi

Reżyser: Taylor Sheridan

Pracujący na terenie indiańskiego rezerwatu Wind River lokalny tropiciel Cory Lambert (Jeremy Renner) znajduje w pokrytych śniegiem leśnych ostępach zwłoki nastoletniej dziewczyny. Przed śmiercią ofiara została brutalnie zgwałcona. Na miejsce zbrodni przybywa młoda agentka FBI Jane Banner (Elizabeth Olsen). Jest niedoświadczona, nie zna ludzi, a miejscowi nie ufają obcym, tym bardziej białym. Czy korzystając z pomocy Lamberta uda się jej skłonić do mówienia zamkniętą indiańską społeczność i odnaleźć sprawców, zanim sypiący śnieg zatrze wszystkie ślady?

Zgoda
Reżyser: Maciej Sobieszczański

„Zgoda” to poruszająca historia miłosna, rozgrywająca się w trudnych czasach schyłku II Wojny Światowej. Pełna emocji opowieść o dwóch młodych mężczyznach (Jakub Gierszał – „Sala samobójców”, „Wszystko co kocham” i Julian Świeżewski – „Wołyń”) zakochanych w jednej dziewczynie (Zofia Wichłacz – „Miasto 44”). Scenariusz „Zgody” otrzymał nagrodę w konkursie Script Pro 2012. Film Macieja Sobieszczańskiego został nagrodzony na 69. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno i 41. MFF w Montrealu, gdzie zdobył laury za najlepszą reżyserię. Film brał udział w Konkursie Głównym 42. FPFF w Gdyni, gdzie nagrodę za kostiumy otrzymała Agata Culak.

Jest rok 1945. Właśnie kończy się wojna. W Świętochłowicach na Śląsku organy bezpieczeństwa tworzą obóz pracy dla Niemców, Ślązaków i Polaków. Pod pretekstem ukarania zdrajców narodu, UB dokonuje czystek wśród „niechętnych komunistycznej władzy”. Do pracy w obozie zgłasza się młody chłopak Franek. Próbuje ocalić Annę, w której jest zakochany. Nie wie, że wśród osadzonych znalazł się również Erwin, Niemiec, jego przyjaciel sprzed wojny, który od dawna skrycie kocha się w dziewczynie…

Emotki. Film

Reżyser: Tony Leondis

Ruszaj na spotkanie przygody w tajemniczym świecie skrytym wewnątrz Twojego smartfona. Leży tam Tekstopolis, gwarne miasto, w którym mieszkają i pracują emotki, a każda z nich wyraża jedną, konkretną emocję – każda, oprócz Minka (T.J. Miller – głos w wersji oryginalnej), który potrafi wyrazić wiele emocji. Minek bardzo pragnie być „normalny”, taki jak wszystkie inne emotki, prosi więc o pomoc swojego przyjaciela, Piątkę (James Corden – głos w wersji oryginalnej) i super hakerkę Matrix (Anna Faris – głos w wersji oryginalnej). Razem wyruszają w wielką, pełną niespodzianek i przygód wyprawę po zakamarkach apki, by znaleźć kod, który naprawi Minka i ocali Tekstopolis.

 

 

Człowiek z magicznym pudełkiem

Reżyser: Bodo Kox

Warszawa, rok 2030. Dotknięty zanikiem pamięci Adam musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w potężnej korporacji. Poznaje w niej atrakcyjną Gorię, którą jest totalnie oczarowany. Gdy romans pary nabiera rumieńców, chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. Okazuje się, że niezwykły odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację. Podczas jednej z podróży w czasie Adam „utyka” w 1952 roku. Zaniepokojona nieobecnością ukochanego Goria podejmuje się fascynującej, ale i niebezpiecznej misji sprowadzenia go z powrotem.
W rolach głównych: Olga Bołądź, utalentowany debiutant Piotr Polaka oraz m.in.: Arkadiusz Jakubik, Agata Buzek, Wojciech Zieliński, Sebastian Stankiewicz i Helena Norowicz.
Film znalazł się w prestiżowym gronie produkcji nominowanych do Złotych Lwów 42. FPFF w Gdyni, gdzie zdobył nagrodę za muzykę.

 

Ach śpij kochanie

Reżyser: Krzysztof Lang

Od kilku lat w Krakowie i okolicach znikają ludzie. W sumie 67 osób. Młody śledczy Karski, wbrew swoim przełożonym, stawia hipotezę o seryjnym mordercy. Wkrótce w kręgu podejrzanych pozostaje tylko jeden człowiek: Władysław Mazurkiewicz zwany Pięknym Władkiem. To król życia, zamożny kobieciarz, szanowany obywatel, ale także człowiek o zaskakujących powiązaniach, hipnotycznym uroku i niejasnej przeszłości. Karski w trakcie śledztwa zaczyna napotykać na coraz większe trudności. Znikają dowody i akta spraw. Ludzie, którym ufał, zwracają się przeciw niemu, a między nim i podejrzanym tworzy się nietypowa relacja… A w tle całej sprawy jak duch pojawia się tajemnicza piękna kobieta.

 

 

Masza i niedźwiedź 7. Bajeczna bajka

Reżyser: Oleg Kuzovkov

Nowy sezon przygód Maszy i Niedźwiedzia – bestsellerowej serii dla najmłodszych. Zobacz, czy bohaterowie sprawdzą się w nowych rolach: Masza – mechanika samochodowego, a wilki – taksówkarzy! Sprawdź, czy Niedźwiedziowi uda się wreszcie zdobyć serce ukochanej oraz jakie skutki może mieć uzależnienie od gier wideo…

 

 

 

 

Masza i niedźwiedź 7. Niespodzianka!

Reżyser: Oleg Kuzovkov

Nowa część przygód Maszy i Niedźwiedzia – bestsellerowej serii dla najmłodszych. Pomóż Maszy odkryć, kim są jej prawdziwi przyjaciele i zobacz, czy wraz z Niedźwiedziem uda jej się zapaść w sen zimowy. Sprawdź, czy bohaterowie poradzą sobie z technologicznym wyzwaniem: robotami, oraz jak Masza zareaguje na… wizytę kosmitów!

 

 

 

 

Tylko dla odważnych

Reżyser: Joseph Kosinski

Eric March (Josh Brolin) służy w straży pożarnej od ponad 20 lat. O gaszeniu pożarów wie wszystko – to jego zawód i życiowa pasja jednocześnie. Dzięki jego uporowi i determinacji powstaje jednostka specjalnie wyszkolonych strażaków. To młodzi ludzie, którzy mają swoje plany i marzenia, niektórzy myślą o założeniu rodziny, inni próbują wyjść na prostą po latach walki z nałogiem. Wykonują swoją pracę, a po jej zakończeniu chcą wrócić do swych domów i zapomnieć, że znowu byli blisko śmierci. W czerwcu 2013 roku stawią czoła szalejącemu żywiołowi, pochłaniającemu lasy Arizony, i nieuchronnie zbliżającemu się do miasta. Tych kilkunastu mężczyzn pokaże światu, co znaczy odwaga, braterstwo i poświęcenie.

 

 

Chwała bohaterom

Reżyser: Jason Hall

Grupa żołnierzy powraca z misji w Iraku. Witani jak bohaterowie, oczekiwani przez rodziny, nie mogą odnaleźć się w cywilnej codzienności. Dręczeni przez traumy, poczucie winy, wciąż mierzą się ze wspomnieniami z pola bitwy. Dramatyczne doświadczenia nie pozwalają im odnaleźć spokoju i odbudować relacji z najbliższymi. Państwo nie oferuje tego, na co liczyli po powrocie: szybko zapomniani, często bez pracy, czują się pozostawieni sami sobie. Długotrwałe terapie nie dają skutku. Jedynym wyjściem wydaje się powrót na misję lub… śmierć.

 

 

 

Marshall

Reżyser: Reginald Hudlin

Film Marshall ukazuje przełomowy moment w życiu młodego, charyzmatycznego prawnika Thurgooda Marshalla, za sprawą którego został pierwszym Afro-Amerykaninem powołanym na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego. Gdy kraj stoi u progu II Wojny Światowej, Marshall zostaje wysłany przez NAACP do konserwatywnego Connecticut, by bronił czarnoskórego szofera przed jego bogatym, ustosunkowanym pracodawcą w głośnym procesie dotyczącym napaści seksualnej i usiłowaniu zabójstwa. Spragniony spektakularnego zwycięstwa Marshall współpracuje z Samuelem Friedmanem, młodym żydowskim obrońcą bez doświadczenia. Razem stawiają czoła uprzedzeniom i wrogości, by odkryć prawdę w zdumiewającym, sensacyjnym procesie, który w efekcie pomógł stworzyć podstawy dla powstania Ruchu Praw Obywatelskich.

 

 

Potworna rodzinka

Reżyser: Holger Tappe

Przerażająco śmieszna i strasznie porywająca animowana opowieść o rodzinie przemiłych, choć dość niezdarnych potworów.
Fay Sielska jest zwyczajną, nieco zbuntowaną nastolatką. Jej młodszy brat Max z racji nieprzeciętnej inteligencji ma na pieńku ze szkolnymi łobuzami. Rodzice natomiast są tak zapracowani, że ledwie znajdują czas na życie rodzinne.
Pewnego dnia Fay zabiera wszystkich Sielskich na bal przebierańców. Sama przebiera się za mumię, jej brat za wilkołaka, mama za wampirzycę, a tata za samego Frankensteina. Zabawa jest przednia, aż do chwili, gdy okazuje się, iż na skutek klątwy ich przebrania przestały być tylko żartem, a stały się rzeczywistością… Od tej chwili Sielscy robią wszystko, by zdjąć klątwę i uniknąć zaczepek ze strony namolnego hrabiego Draculi. Wkrótce okaże się też, że bycie potworem ma swoje dobre strony. Max może sam sobą poszczuć szkolnych rozrabiaków, jego tata jest silniejszy niż wszyscy Avengersi, mama hipnotyzuje nawet sprzedawców w sklepie, a Fay jest po prostu nieśmiertelna!