Piknik z książką w tle

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na niezwykły Wakacyjny Piknik Biblioteczny, który odbędzie się już w najbliższy piątek (1 sierpnia)na zielonym placu, przed budynkiem biblioteki. Szalone zabawy z książkami w tle rozpoczną się już o godzinie 10.00.

Budowanie wież z książek, książkowy tor przeszkód a nawet podwórkowa galeria sztuki to zaledwie część atrakcji, które czekają na uczestników Wakacyjnego Pikniku Bibliotecznego. Na dzieci, które zdecydują się wziąć udział w bibliotecznej zabawie czekają szalone konkurencje okraszone dużą dawką dobrego humoru. Oprócz wyzwań intelektualno-sportowych, można będzie pograć w planszówki, wykonać kolorowe zakładki lub po prostu poleżeć na trawie i poczytać ulubioną książkę z lemoniadą w ręku.

Tego dnia prowadzona będzie także akcja „Drugie życie książki”, dzięki której każdy będzie mógł oddać zalegające w domu książki, a w zamian zabrać pozycje, które pozwolą odświeżyć prywatną biblioteczkę.