Warsztaty z poezją w tle

Powiększ obraz

Ponad 100 osób wzięło udział w międzypokoleniowych warsztatach „Poezja wokół nas”, które zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Turku.

Działanie było ostatnim elementem projektu „Jubileuszowo wokół Pietrzaka”, na który instytucja otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.

„Jubileuszowo wokół Pietrzaka” to szereg kompleksowych i spójnych działań promujących czytelnictwo, w tym także o zasięgu ogólnopolskim, których wspólną osią była postać wielkiego, choć zapomnianego poety i publicysty, związanego z Turkiem, Włodzimierza Pietrzaka. Najważniejszym z wydarzeń organizowanym w ramach projektu był jubileuszowy Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego, którego zakończyła Finałowa Gala Poetycka.

W ramach zadania odbyły się także międzypokoleniowe warsztaty „Poezja wokół nas”, którego głównym celem było zainteresowanie twórczością poetycką i zaangażowanie w działania grupy społeczne nie będące aktywnymi uczestnikami życia literackiego w Polsce. Przez cały piątek w turkowskiej bibliotece, na wszystkich zainteresowanych niecodziennym podejściem do twórczości poetyckiej, czekały stoiska warsztatowe, na których odbywały się graficzne zabawy z wierszem. Uczestnicy warsztatów mogli między innymi stworzyć limeryki na prześcieradłach, ozdobić fragmentami wierszy torby, kubki i koszulki, które następnie będą mogli wykorzystać w codziennych sytuacjach. Warsztatowiczom towarzyszył między innymi Lech Lament, lokalny poeta, który z ogromną pasja opowiadał o tworzeniu tekstów poetyckich.

Dodatkowo część osób wzięła udział w warsztatach Loesje, bazujących na technikach twórczego pisania, których metodologia opiera się na zabawie słowem.

Działania realizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Włodzimierza Pietrzaka są częścią projektu „Jubileuszowo wokół Pietrzaka”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.