XIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Włodzimierza Pietrzaka ogłoszony!

XIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Włodzimierza Pietrzaka

pod hasłem „Dążenie do wolności jest wielką siłą człowieka

Cel Konkursu:

• stworzenie wydarzenia literackiego
  • promowanie twórców poezji
  • integracja środowisk twórczych

Konkurs rozgrywany jest w kategorii poezji, skierowany do osób pełnoletnich – mogą w nim brać udział zarówno amatorzy, jak i członkowie profesjonalni.

1. Na Konkurs należy nadesłać zestaw 3 wierszy, związanych tematycznie z hasłem Konkursu (nigdzie dotąd niepublikowanych i nienagrodzonych w innych konkursach) – w 4 egzemplarzach każdy wiersz, w maszynopisie lub w formie wydruków komputerowych.
2. Na Konkurs można przysłać dodatkowo (ale również wyłącznie) wiersz w kategorii specjalnej pod hasłem „Przystanek niepodległość” w związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jeden wiersz należy nadesłać również w 4 egzemplarzach.
3. Prace konkursowe należy opatrzyć godłem (pseudonimem). To samo godło należy napisać na dołączonej kopercie, wewnątrz której wypisać: nazwisko i imię autora, adres, numer telefonu, adres e-mail. Uczestnik może użyć tylko jednego pseudonimu i pod nim nadesłać tylko jeden zestaw wierszy.
4. Do udziału w Konkursie nie zostaną dopuszczone prace osób przesyłających:

• zbyt dużo lub zbyt mało utworów w jednym zestawie,
  • zbyt mało egzemplarzy (patrz punkt 1 i 2 regulaminu),
  • utwory opatrzone pełnymi danymi zamiast godła,
  • zestawy bez podpisanego oświadczenia dot. przetwarzania danych osobowych.

5. Prace konkursowe prosimy przesyłać do 10 października 2018 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres:

im. Włodzimierza Pietrzaka
ul.Dworcowa 5
62-700 Turek

z dopiskiem: Konkurs poetycki.

6. W Konkursie przyznane zostaną nagrody pieniężne: I nagroda i dwa wyróżnienia – za wiersze związane z tematyką Konkursu oraz Nagroda specjalna za wiersz pod hasłem „Przystanek niepodległość”.
7. O przyznaniu nagród decyduje profesjonalne Jury, powołane przez organizatora.
8. Wysokość nagród leży w gestii organizatora.
9. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w dniu 17 listopada 2018 roku podczas Gali Poetyckiej, odbywającej się w Stowarzyszeniu „Przystań”. Laureaci Konkursu zostaną powiadomieni osobnym pismem. Organizator nie wysyła pocztą nagród pieniężnych. Nagrodę należy odebrać osobiście lub przez upoważnionego przedstawiciela w dniu 17 listopada 2018 r., najpóźniej do 14 grudnia 2018 r. Po tym terminie kwota nagrody przechodzi na cele innej działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku.Organizator Konkursu nie zwraca kosztów dojazdu i noclegu.
10. Teksty nadesłane na Konkurs nie będą zwracane. Organizator zastrzega sobie prawo nieodpłatnych publikacji  w prasie, radiu, telewizji i innych wydawnictwach (książki, płyty).
11. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany postanowień niniejszego regulaminu w każdym czasie bez podania przyczyny.
12. Przystąpienie do Konkursu jest jednoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu oraz podpisaniem oświadczenia dotyczącego przetwarzania danych osobowych w celach związanych z przeprowadzeniem Konkursu:

OŚWIADCZENIE

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku w celu realizacji mojego uczestnictwa
w XIX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Włodzimierza Pietrzaka, a w przypadku zdobycia przez mnie nagrody – promocji organizatorów poprzez opublikowanie danych  na stronie internetowej organizatora Konkursu. Oświadczam, że zapoznałam/łem się z „Klauzulą informacyjną dot. przetwarzania danych osobowych uczestnika Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Włodzimierza Pietrzaka”.

………………………………………………………………….

(data i CZYTELNY podpis uczestnika Konkursu)

13. Informacje o Konkursie udzielane są pod numerem 063 278-51-34 wew. 15 w godzinach  od 9.00 do 18.30. Osoby odpowiedzialne: Agnieszka Tomczyk, Małgorzata Pawłowska.

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych uczestnika
Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Włodzimierza Pietrzaka

Zgodnie Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy, iż:

1.  Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Turku.

2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych pełni Marek Nadolny – e:mail:  iod@biblioteka.turek.pl

3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji uczestnictwa w Konkursie.

4. Dane będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu przetwarzania.

5. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą udostępniane podmiotom trzecim.

6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu.

7. Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, jednakże decyzja taka oznacza rezygnację z udziału w Konkursie.

8. Pani/Pana dane nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej, nie będą również profilowane.

9. Ma Pani prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego odpowiedniego organu zgodnie z wymogami prawa.

10. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do uczestnictwa w Konkursie.