Ze smartfonem w ręku szukali Pietrzaka

Ponad 50 osób podzielnych na 12 drużyn wzięło udział w premierowej rozgrywce mobilnej gry miejskiej pt „Pietrzak jest stąd. Na skrzydłach Biedronki”.

Wydarzenie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Turku w ramach projektu „Jubileuszowo wokół Pietrzaka”, na który otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wiedzę o ważnych postaciach związanych z miastem można zdobywać w różny sposób – z książek, wykładów, od pasjonatów lokalnej historii, ale też wykorzystując dobrodziejstwo najnowszych technologii. Na ten właśnie pomysł wpadła turkowska biblioteka, która w ramach realizowanego projektu „Jubileuszowo wokół Pietrzaka” uruchomi mobilna grę miejską.

Podczas premierowej rozgrywki jej uczestnicy zaopatrzeni w smartfony z zainstalowaną aplikacja Action Track przemieszczali się pomiędzy punktami ulokowanymi na mapie, przemierzając ulice i docierając do różnych zakamarków, gdzie czekały na nich do rozwiązania zadania, o bardzo różnych charakterze, od wiedzowych po kreatywne. Gracze musieli wcielali się w postać Franka, urodzonego w Turku w 1916 roku. Został on przewodnikiem w opowieści o życiu Włodzimierza Antoniego Pietrzaka.

Na zwycięską drużynę, która otrzymała największą ilość punktów, czekały nagrody rzeczowe.

Gra miejska jest jednym z elementów zadania „Jubileuszowy wokół Pietrzaka”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.