Niezwykły gość z Izraela odwiedzi turkowską bibliotekę

Już w najbliższy czwartek o godzinie 14.00 w Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku odbędzie się niezwykły spotkanie z Alexem Dancygiem – historykiem i edukatorem z Instytutu Yad Vashem w Jerozolimie. Podczas spotkania między innymi usłyszeć będzie można o relacjach polsko-żydowskich i wspólnym dziedzictwie kulturowym. Wydarzenie ma charakter otwarty – do udziału w nim organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych.

Alex Dancyg jest polskim Żydem mieszkającym w Izraelu, w kibucu Nir Oz, wieloletnim współpracownikiem Instytutu Yad Vashem, dbającym o pamięć męczenników i bohaterów holokaustu. Jest także jest bohaterem książki „Dancyg. Historie z bramy” oraz filmu Krzysztofa Bukowskiego pt. „Czytając Sienkiewicza na pustyni Negev”.

Czwartkowy gość bardzo chętnie odwiedza Polskę i prowadzi spotkania w wielu miejscach w naszym kraju. W najbliższy czwartek, między innymi, będzie można się z nim spotkać w turkowskiej bibliotece. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy już jutro, o godz. 14.00.