Oscary na Dziedzińcu Muzeum!

Powiększ obraz

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Miasta Turku zapraszają na kolejny Nocny Maraton Filmowy!

 

Pozostając w klimacie filmowym, wszystkich wielbicieli dobrego kina serdecznie zapraszamy na kolejny maraton, który odbędzie się 11 sierpnia o godzinie 21.00. Ty razem postawiliśmy na Kino Oscarowe, w bloku którego obejrzeć będzie można „Kształt wody” oraz „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”.
„Kształt wody”, to amerykański film fantastyczny w reżyserii Guillermo del Toro, pochodzący z 2017 roku. Bohaterka filmu –  Elisa Esposito pracuje, jako woźna w tajnym rządowym laboratorium, wiodąc spokojne, poukładane życie. Wszystko zmienia się
w momencie, gdy odkrywa pilnie strzeżony sekret.
Na 90-tej ceremonii wręczenia Oscarów film zdobył cztery statuetki – za „najlepszy film”, „najlepszą reżyserię”, „najlepszą scenografię” i „najlepszą muzykę”.
„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” pochodzący z 2017 roku, to amerykańsko-brytyjski komediodramat w reżyserii Martina McDonagha. Film opowiada o zdeterminowanej kobiecie, która dąży do odnalezienia sprawcy brutalnego morderstwa swojej córki. Widząc że śledztwo soi w miejscu kobieta postanawia sprowokować, lokalną policję, aby ta podjęła jakiekolwiek działania w odnalezieniu sprawcy. W tym celu zdesperowana matka wynajmuje trzy billboardy na drodze wiodącej do miasteczka i umieszcza na nich prowokujący przekaz.
Film otrzymał dwa Oscary – za „najlepszą aktorkę pierwszoplanową”, oraz za „najlepszego aktora drugoplanowego”.

 

Wszystkich wielbicieli dobrego kina serdecznie zapraszamy 11 sierpnia na godz. 21.00. Projekcja odbędzie się na Dziedzińcu Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera.