Biblioteczny piknik z sieciakami!

W minioną środę przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku po raz kolejny odbył się wakacyjny piknik „Sieciaki na wakacjach”. Już od godz. 10.00 dzieci  mogły wziąć udział w grach i zajęciach a także w spotkaniach dotyczących ich bezpieczeństwa. Akcja miała na celu edukowanie najmłodszych poprzez zabawę.

Dzięki uczestnictwu w pikniku dzieci mogły nauczyć się, jak reagować na zagrożenia w Internecie oraz jak ich unikać, poznając zasady bezpiecznego korzystania z sieci, zdobywając wiedzę, jak chronić swoją prywatność w Internecie, a także jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości, dzieci dowiedziały się także czym jest Internet mobilny, kto to jest hejter oraz jak dbać o swój wizerunek online.

Obok pracowników Biblioteki na uczestników pikniku czekali policjanci z Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Turku, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku oraz wolontariusze z Centrum Wolontariatu w Turku.

Podczas pikniku asp. Dorota Grzelka zorganizowała konkurs dla dzieci na pokolorowanie Pyrka – Maskotki Wielkopolskiej Policji. Laureatami konkursu zostali:
Julia Michalak – I miejsce
Charlotta Krygier – II miejsce
Maja Budynek – III miejsce

Czarek Kaźmierczak – wyróżnienie
Natan Iłowiecki – wyróżnienie
Marysia Szewczyńska – wyróżnienie

Nagrody ufundowała Komenda Powiatowa Policji w Turku oraz Urząd Miejski w Turku.

Podczas pikniku dzieci miały także okazję dokładnie obejrzeć sprzęt używany w pracy strażaków oraz dowiedzieć się wiele ciekawostek związanych z tym zawodem, a to wszystko za sprawą asp. Pawła Anastaziaka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku.

Serdecznie dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Turku, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku oraz wolontariuszom z Centrum Wolontariatu na czele z Panią Beatą Pacławską za udział i pomoc w organizacji w pikniku „Sieciaki na wakacjach”.