Najpiękniejsze misie nagrodzone

Powiększ obraz

29 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla przedszkolaków Miś, podczas którego wręczone zostały nagrody małym artystom. Wydarzenie organizowane jest w bibliotece już od 22 lat, w związku z obchodami Dnia Pluszowego Misia.

Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Mis mój superbohater”. Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie, zgodnej z tematem i wymogami regulaminu pracy. Konkurs co roku cieszy się dużym zainteresowaniem, a potwierdzeniem tego był udział blisko 150 przedszkolaków z miasta Turek.

Jury w składzie: Grażyna Sujewicz  – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 1, Ewelina Derucka i Anna Wojnarowska z turkowskiej biblioteki, stanęło przed bardzo trudnym zadaniem. Spośród ogromu prac musiało wybrać te najlepsze w trzech kategoriach wiekowych – 4,5,6 – latków.

Po burzliwych obradach zdecydowano, że wśród 4-latków pierwszą nagrodę otrzyma Wiktor Kurzawa z Przedszkola Samorządowego nr 7 im. Misia Uszatka w Turku. Wyróżnienie w tej kategorii powędrowało do Hanny Poszwy z Przedszkola Samorządowego nr 3 „Bajkowego” w Turku.  W kategorii 5-latków z kolei nagrodę otrzymała Michalina Andrzejewska z Niepublicznego Przedszkola „Magiczna Chatka” w Turku, a wyróżnienie przyznano Marcelowi Jaśniewiczowi z Przedszkola Samorządowego nr 7 im. Misia Uszatka w Turku. Wśród najstarszych dzieci, sześciolatków, nagrodę otrzymała Julia Nerczyńska z Niepublicznego Przedszkola „Magiczna Chatka” w Turku, a wyróżnienie powędrowało do Franka Badyńskiego z Niepublicznego Przedszkola „Mały Odkrywca” w Turku.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać także osiem wyróżnień dodatkowych. Otrzymali je: Hubert Grzelak z Przedszkola Samorządowego nr 3 „Bajkowego” w Turku, Hanna Kaźnierska z Przedszkola Samorządowego nr 8 im. Krasnala Hałabały, Liliana Pełka z Przedszkole Samorządowego nr 5 „Słonecznego” w Turku, Danylo Afanasiew Romanow z Przedszkola Samorządowego nr 6 im. Kubusia Puchatka w Turku, Anastazja Musiałowska z Przedszkola Samorządowego nr 4 „Tęczowego” w Turku, Marcelina Tomczyk z Przedszkola Samorządowego nr 5 „Słonecznego” w Turku, Amelia Okońska z Przedszkole Samorządowego nr 7 im. Misia Uszatka w Turku i Pola Adamocha z Niepublicznego Przedszkola „Magiczna Chatka” w Turku.

Każdy z laureatów otrzymał pluszowego misia, upominki rzeczowe, karnet na basen oraz słodkości od firmy Przyjaciele Kawy (www.przyjacielekawy.pl). Nagrody małym artystom wręczył Burmistrz Miasta Turku Romuald Antosik w towarzystwie Misia Miodziaka. Dzieci obejrzały także spektakl teatralny „Miś Tuliś” w wykonaniu aktorów Teatru Maska z Krakowa.