Ważny temat w Bibliotece

We wtorkowe popołudnie, 17 października, sala konferencyjna Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Turku wypełniła się po brzegi. Tym razem na spotkaniu dla uczestników funkcjonującego u nas Programu 50 + poruszony został niezwykle ważki temat – profilaktyka raka piersi.

Październik jest miesiącem propagowania profilaktyki raka piersi. Korzystając z uprzejmości członkiń Konińskiego Klubu „Amazonki” poprosiliśmy, by poprowadziły zajęcia edukacyjne z zakresu promocji zdrowia oraz profilaktyki onkologicznej.

Koniński Klub „Amazonki” jest członkiem Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”. To pozarządowa, samopomocowa organizacja, która służy wsparciem psychicznym, ale również pomocą praktyczną osobom dotkniętym tym nowotworem. „Amazonki” działają na rzecz wczesnego wykrywania, leczenia oraz rehabilitacji osób z rakiem piersi.

Spotkanie w naszej Bibliotece poprowadziła Pani Zofia Mac – Prezes Klubu, która mówiła o profilaktyce oraz o tym, jak i gdzie uzyskać pomoc w przypadku zachorowania, pokazywała również, jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi. Zajęcia poprowadzone zostały w oparciu o prezentacje multimedialne i filmowe animacje. Każda z uczestniczek mogła również nauczyć się badania na specjalnych fantomach oraz otrzymać ulotki z cennymi informacjami.

Już teraz gorąco zapraszamy na kolejne wtorkowe spotkanie – 7 listopada Seniorzy będą mieli okazję poznać powieściopisarza, satyryka i dziennikarza – Arkadiusza Niemirskiego.