Zapraszamy na rajd Nordic Walking po turkowskim lesie

Serdecznie zapraszamy do udziału w Rekreacyjnym Rajdzie Nordic Walking „Po zdrowie z biblioteką”, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę o godz. 15.00. Start rajdu: Parkingu Leśnym na Zdrojkach Lewych. Zapewniamy opiekę instruktora, który przeprowadzi rozgrzewkę oraz pokaże prawidłową technikę chodu.

Regulamin Rekreacyjnego Rajdu Nordic Walking „Po zdrowie z biblioteką”

Organizator:

Miejska Bibliotek Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku Ul. Dworcowa 5 62-700 Turek strona internetowa: www.biblioteka.turek.pl

Cele rajdu:

1. Propagowanie ekoturystyki i zdrowego, aktywnego stylu życia.
  2. Kształtowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.

Informacje ogólne:

1. Rajd odbędzie się 3 lipca, w niedzielę, bieżącego roku.
  2. Rajd odbywa się w formie pieszej, z wykorzystaniem techniki Nordic Walking
  3. Trasa rajdu będzie przebiegać na obszarze lasów Nadleśnictw Turek
  4. Organizator nie zapewnia dojazdu na miejsce startu rajdu oraz powrotu z miejsca mety.
  5. Organizator zapewnia opiekę instruktora.
  6. Minimalna liczba zarejestrowanych uczestników konieczna do odbycia rajdu to 15 osób, maksymalna liczba uczestników 40 osób. W przypadku większej liczby chętnych niż miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

Warunki uczestnictwa:

1. Rajd skierowany jest do wszystkich mieszkańców miasta Turek
  2. Organizator nie ubezpiecza uczestników rajdu – zaleca się ubezpieczenie we własnym
  3. zakresie.
  4. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w rajdzie tylko pod opieką osób pełnoletnich.
  5. Uczestnicy rajdu są zobowiązani do przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas pokonywania trasy.
  6. Organizator nie bierze odpowiedzialności za stan zdrowia uczestników, rzeczy zagubione, szkody osobowe (urazy), rzeczowe i majątkowe, które wystąpią przed, w trakcie lub po zakończeniu rajdu, jak także odpowiedzialności za ewentualne kolizje lub wypadki spowodowane przez uczestników rajdu.
  7. Uczestnicy rajdu powinni zabrać ze sobą niezbędne rzeczy osobiste, przyjmowane leki, w tym napoje i wyżywienie, a także stosowny ubiór.
  8. Uczestnicy zagrażający w jakikolwiek sposób własnemu bezpieczeństwu, jaki bezpieczeństwu innych, utrudniający pracę instruktorowi oraz osoby nietrzeźwe będą wykluczeni z rajdu przez przewodnika.

Start/meta rajdu:

Rajd rozpoczyna się i kończy w na Parkingu Leśnym na Zdrojkach Lewych

Postanowienia końcowe:

1. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania rajdu z powodów niezależnych od niego, lub w skutek siły wyższej.
  2. Zgłoszenie na rajd oznacza akceptację jego regulaminu.
  3. Uczestnik akceptujący niniejszy regulamin zgadza się na wykorzystanie swojego  wizerunku przez Organizatora rajdu (w relacji z przebiegu rajdu oraz innych publikacjach Organizatora.
  4. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatora.
  5. Organizator zastrzega sobie w uzasadnionych przypadkach możliwość zmiany regulaminu.

Informacji udziela:

Ewelina Derucka, email: dyrektor@biblioteka.turek.pl, tel. 632785134