Literackie poranki

Powiększ obraz

14 września Miejska Biblioteka Publiczna w Turku rozpoczyna cykl spotkań autorskich dla dzieci ph „Literackie poranki”. Wydarzenia pozwolą na przybliżenie działalności literackiej najbardziej znanych i cenionych twórców dla najmłodszych.

Pierwszym gościem, który zaprezentuje swoją twórczość będzie Paweł Beręsewicz – pisarz, poeta, tłumacz, leksykograf.

Poniedziałkowy gość pisze powieści, opowiadania i wiersze dla dzieci. Jest laureatem nagrody „Guliwera”, konkursu literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim, na Wydziale Neofilologii (anglistykę). Pracował jako nauczyciel języka angielskiego w Liceum im Reytana w Warszawie. Książki dla dzieci wydaje od 2004 roku. Początkowo współpracował z wydawnictwem Skrzat, następnie również z łódzkim wydawnictwem Literatura. Nie tylko pisze dla młodego czytelnika, ale również tłumaczy, m.in.: Marka Twaina (Przygody Tomka Sawyera), Briana Pattena (Olbrzym z Zamczyska Baśni), Edith Nesbit (Księga smoków), Margaret Mahy (Przemiana). Jest autorem bądź współautorem słowników polsko-angielskich i angielsko-polskich m.in. Wielkiego słownika PWN-Oxford.

Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem, podbnie jak pozostałe wydarzenia z cyklu będzie emitowane on-line na profilu facebookowym biblioteki . Serdecznie zapraszamy!

Spotkania odbywają się w ramach projektu „Misja:biblioteka pełna ludzi”. Dofinansowano ze Środków Ministra i Dziedzictwa Narodowego podchodzących z Funduszu Promocji Kultury.